Android poradnik 3 – Konfiguracja urządzeń z systemem Android

androidpngPoradnik dotyczy konfiguracji systemu Android w celu testowania aplikacji na żywym urządzeniu. Aby wszystko działało, należy wykonać następujące punkty:

1. Uruchamiamy trybu debugowania w urządzeniu

W zależności od tego jakiej wersji Androida używacie w innym miejscu ustawień znajduje się ta opcja. Poniższy filmik pokazuje wszyskie możliwości:

 

2. Podłączamy urządzenie do komputera za pomocą dołączonego kabla

3. Instalujemy sterownik ADB (dotyczy tylko Windows)

Uruchamiamy Menadżerze urządzeń (Prawy przycisk myszy na Komputer->Zarządzaj -> po lewej Menadżer urządzeń). Na liście sprawdzamy czy sterowniki zainstalowały się. W moim przypadku nie (żółty wykrzyknik przy SAMSUNG_Android):

screen039

Istnieje kilka opcji aby zainstalować sterowniki do urządzenia, np.:

3.1 Oficjalne sterowniki (zalecana przez producenta)

Każdy producent dostarcza oficjalny program do zarządzania urządzeniem wraz z nim instalują się sterowniki. Linki do programów danych firm znajdują się na stronie.

3.2 Program Adb Driver Installer (najprostsza – zalecana przeze mnie)

Pobieramy program Adb Driver Installer, instalujemy i uruchamiamy. Program wykrył moje urządzenie, i wyświetla problem ze sterownikiem. Wybieramy urządzenie i klikamy Install.

screen042

Program automatycznie pobierze i zainstaluje sterowniki:screen043 screen044

4. Testujemy połączenie

Aby sprawdzić komunikację między urządzeniem można użyć narzędzia adb znajdującego się w katalogu platform-tools SDK Androida (np. C:\developer\android-studio\sdk\platform-tools). Wydając komendę adb devices powinna wyświetlić się lista podłączonych urządzeń:

screen045

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *